fbpx
з анестезіології, інтенсивної терапії та медицини болю

Майстер-класи та воркшопи

Симуляція-демонстрація сценарію масової політравми

Модератор – І.А. Кучинська

696_2016Команда досвідчених інструкторів, які постійно проводять тренінги для солдатів, лікарів, військ спецпідрозділів, демонстрували в умовах реального  часу новітні підходи роботи із травмованими пацієнтами згідно сучасних Європейських та Американських стандартів. Командна робота та оцінка постраждалих за системою САВС. Реальна симуляція масових поранень.

Далі...

Кадавер-воркшоп 

Модератори – В.С. Фесенко, А.М. Строкань, В.І.Коломаченко, Б.В. Михайлов, Роман Ґрех

50

Методика тренінгу з використанням кадавера користується у світі широкою популярністю і застосовується уже більше десятиліття, а в Україні вперше вона була використана на БУС-6 у 2014 році. У програмі воркшопу: Топографо-анатомічні особливості розташування нервових сплетінь, які блокуються під час анестезії верхньої та нижньої кінцівок, поперекового сплетіння. Сонографічна  візуалізація судинно-нервових пучків. Техніка, покази, протипоказання до застосування внутрішньокісткового доступу з метою проведення інфузійної терапії. 

Далі...

Базові навички застосування УЗД в практиці анестезіолога 

Модератор – О.Е. Доморацький

28

Внутрішньочеревні кровотечі є вкрай небезпечними для життя хворого та пораненого, передусім  - вавнаслідок складності їх своєчасної діагностики. Швидка діагностика кровотеч з допомогою УЗД дозволяє виграти час і швидше спрямувати хворого в операційну. УЗ-візуалізація за протоколами FAST та BLUE надає можливість протягом 2-3 хв оцінити причини нестабільності стану травмованого хворого шляхом виявлення ознак внутрішньочеревної кровотечі та торакальної травми.

Далі...

 

 Симуляція клінічних сценаріїв травми та невідкладних станів у анестезіології

Модератор – І.А. Кучинська

51

Протягом майстер-класу учасники вчились принципам роботи у складі травма-команди (trauma-team), використанню універсального протоколу САВСDЕ, швидкому та ретельному послідовному огляду пацієнта, роботі з травма-сумкою, з відпрацюванням техніку швидкої послідовної індукції з інтубацією та інших інвазивних маніпуляцій. Майстр-клас проводився на основі двох клінічних сценаріїв із застосуванням манекенів та біологічних препаратів (органокомплексів тварин).

Далі...

Судинні доступи із застосуванням методів візуалізації

Модератор – А.М. Строкань

57

Швидка верифікована катетеризація магістральних венозних судин дозволяє запобігти ускладненням, іноді фатальним, в практиці анестезіолога. А постановка систем для довготривалого введення препаратів у певної категорії хворих вимагає додаткового інтраопераційного застосування рентген-діагностики. Після відео трансляції маніпуляцій кожен конкретний випадок та особливості використання обладнання для верифікації були розібрані із учасниками майстер-классу.

Далі...

Тяжкі дихальні шляхи

Модератори – О.О. Буднюк, О.Е. Доморацький

55

Майстер-клас присвячений технікам інтубації трахеї за допомогою відеоларингоскопів та фіброоптичних приладів, а також хірургічним методам забезпечення прохідності дихальних шляхів. Відпрацювання алгоритму DAS (Difficult Airway Society) і практичних навичок на манекені та на препараті свинячій трахеї. Кожний учасник проводив інтубацію бронхоскопом і  відеоларингоскопом на манекені та виконував хірургічний дихальний шлях на препараті свинячої трахеї. Особливу увагу було приділено технікам конікотомії. 

Далі...

Практичні аспекти проведення респіраторної підтримки при тяжких пневмоніях та ГРДС

Модератори - В.Ю. Артеменко, О.Ю. Хоменко, О.Е. Сатішур, М.М. Пилипенко

029

Неінвазивна вентиляція легень (НІВ) останнім часом все ширше застосовується у ВІТ в усьому світі. В міжнародних публікаціях описують її здатність запобігати інтубації пацієнтів, а таким чином і більшості ускладнень, пов'язаних з інвазивною вентиляцією (ВАП, ВАДД тощо). Друга частина майстер-класу присвячена практичним аспектам вибору режимів та налаштування параметрів вентиляції при лікуванні пацієнтів з вкрай жорсткими легенями.

Далі...

Симуляція пресорних реакцій під час анестезії

Модератор – О.А. Лоскутов

633_2016У програмі майстер-класу – розгляд проблем інтраопераційної регуляції артеріального тиску і вплив його коливань на частоту виникнення різних ускладнень. Програма передбачає симуляцію на манекені гемодинамічних порушень, що виникають під час анестезії, і різні варіанти їх корекції.

Далі...

Новітні стандарти в роботі медсестер

Модератори – Б.В. Михайлов, І.А.Кучинська, А.М. Давидова, І.В. Кисельова

581_2016Анестезістки та медичні сестри відділеннь інтенсивної терапії працюють пліч-о-пліч з лікарями, виконуючи велику рутинну роботу. Покращення їх практичних і теоретичних навичок можливе за умов набування не лише практичного досвіду, а й отримання інформаційних повідомлень від іноземних колег. Британські та українські медичні сестри діляться власним досвідом у поєднанні із теоретично представленими сучасними стандартами профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, основами надання невідкладної допомоги при критичних станах, оволодінням основами моніторингу.

Далі...

Практичні аспекти респіраторної підтримки: вибір режиму, титрування ПТКВ та FiO2

Модератори – О.Ю. Хоменко, М.М. Пилипенко

61Воркшоп призначений як для молодих анестезіологів, які прагнуть поглибити знання з апаратної вентиляції легень, так і для їх досвідчених колег, що зможуть подивитись на рутинну процедуру вентиляції легень під новим кутом. На даному воркшопі автори за допомогою теоретичних та практичних засобів продемонстрували переваги та недоліки різних режимів вентиляції, а також розглянули різні методи підбору ПТКВ та FiO2. 

Далі...

Практичні аспекти проведення моніторингу серцевого викиду

Модератори – О.А.Лоскутов, А.П.Мазур, Lester AH Critchley

005

Багаторічною залишається проблема мінімальлного інвазивного моніторингу пацієнтів та отримання якомога більшої інформації найменшою кількістю втручань. Моніторинг гемодинамічних показників є важливим вектором у вирішенні питань проведення інфузійної терапії. Але не завжди анестезіолог може швидко прийняти вірне рішення: що, скільки та як вводити? Відповіді на ці та інші гострі запитання надали провідні експерти в кардіоанестезіології.

Далі... 

Розбір клінічних випадків

Модератори – М.В. Бондар, І.В.Кисельова, М.М.Пилипенко

353_2016Традицію проведення сесії розбору клінічних випадків на БУС розпочали у 2014 році. З тих пір ми щорічно отримуємо від учасників симпозіуму клінічні випадки та виносимо їх на обговорювання. Презентації та розбір клінічних випадків є потужним навчальним заходом, в ході якого показово демонструються теоретичні аспекти тієї чи іншої проблеми на прикладі реальної клінічної ситуації. Іноді навіть несподіванно виявляються помилки, про які даже не підозрювали автори клінічної ситуації. Але ми вчимось не лише на помилках, а і на вірних діях теж. 

Далі...