fbpx
з анестезіології, інтенсивної терапії та медицини болю

Воркшопи БУС 9

Кадавер-воркшоп*

21 квітня, п'ятниця  
1 група - 9:00 - 10:30 
2 група - 10:40 - 12:10 
3 група - 12:20 - 13:50

50Методика тренінгу з використанням кадавера користується у світі широкою популярністю і застосовується уже більше десятиліття, а в Україні вперше вона була використана на БУС-6 у 2014 році. В цьому році ми не тільки продовжуємо добру традицію проведення кадавер-воркшопу, а і розширюємо програму, тривалість курсу, а також кількість учасників та модераторів. 
Програма майстер-класу досить насичена: Топографо-анатомічні особливості розташування нервових сплетінь, які блокуються під час анестезії верхньої та нижньої кінцівок та поперекового сплетіння. Техніка та відпрацювання блокад. Сонографічна  візуалізація судинно-нервових пучків. Техніка, покази, протипоказання до застосування внутрішньокісткового доступу з метою проведення інфузійної терапії. 3 групи по 21 чол. (за попередньою реєстрацією), кожна група займається протягом півтори години.
Завантажити Handout для друку

Модератори  В.С. Фесенко, А.М. Строкань, Роман Ґрех, Н. Калівошко, В. Кем, А.А. Альбокрінов, В.І.Коломаченко, Б.В. Михайлов, Р.П. Чаплинський, У.А. Фесенко
Кількість учасників – 63 чоловік
Залишилось місць - 28
Внесок –500 грн.
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00 

Судинні доступи із застосуванням методів візуалізації

19 квітня, 14:00 – 16:00 

57

Проблема судинного доступу у відділеннях інтенсивної терапії вирішується доволі просто у вигляді катетеризації периферичних чи магістральних вен. В той самий час в Україні все ще дуже мало шпиталів, де постановки пацієнтам довготривалого судинного доступу є на потоці. Кількість пацієнтів яким потрібен даний доступ, постійно в країні зростає. Це зумовлено збільшенням кількості онкологічних та гематологічних пацієнтів, пацієнтів, які потребують довготривалого, замісного парентерального харчування. Не зважаючи на те, що вітчизняні клініки здебільшого обмежені у технічному оснащенні, а лікарі обмежені у можливості навчатися даним методикам імплантації, на Британсько-Українському симпозіумі найдосвідченіші спеціалісти проводять тренінги з техніки УЗ-візуалізації, Rö-верифікації та виконання різноманітних катетеризацій.

 На майстер-класі кожен з учасників ознайомиться з:

  • технікою ультразвукової верифікації судин;
  • видами довготривалих судинних доступів Midline та Piccline;
  • технікою постановки імплантованої системи для в/в вливань (port);
  • технікою постановки тунельної системи для проведення гемодіалізу.

Завантажити Handout для друку

Модератори – А.М. Строкань, В.Ю.Субботін
Кількість учасників
  40 чоловік
Залишилось місць - 5

 "Тяжкі дихальні шляхи"*

20 квітня, четвер, 14:00 – 16:00
21 квітня, п'ятниця, 14:00 – 16:00

55

Майстер-клас присвячений технікам інтубації трахеї за допомогою відеоларингоскопів та фіброоптичних приладів, а також хірургічним методам забезпечення прохідності дихальних шляхів. Відпрацювання алгоритму DAS (Difficult Airway Society) і практичних навичок на манекені та на препараті свинячій трахеї. Кожний учасник проведе інтубацію бронхоскопом і  відеоларингоскопом на манекені та виконає хірургічний дихальний шлях на препараті свинячої трахеї. Особливу увагу буде приділено технікам конікотомії на препаратах трахеї за класичними методиками і з допомогою QuickTrach.

 

Завантажити Handout для друку

Модератори – О.О. Буднюк, О.Е. Доморацький
Кількість учасників – 30 чоловік
Залишилось місць - 0
Внесок – 300 грн.
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00


УЗД в практиці анестезіолога при діагностиці внутрішньочеревних кровотеч
та пункції центральних вен.*

20 квітня, четвер 
1 група - 10:30 – 11:40
2 група - 11:50 -13:00

28

Внутрішньочеревні кровотечі є вкрай небезпечними для життя хворого та пораненого, передусім  - внаслідок складності їх своєчасної діагностики. Швидка діагностика кровотеч з допомогою УЗД – анестезіологом чи хірургом – дозволяє виграти час і швидше спрямувати хворого в операційну.

Згідно рекомендацій ACEP (American Colleagues of Emergency Physicians) ультразвук є ідеальним швидким обстеженням для оцінки критично хворих пацієнтів в стані шоку. На сьогодні окреслена нова категорія ультразвукового обстеження (США) – «Реанімаційний ультразвук», що дозволяє за рахунок прямої візуалізації диференціювати шокові стани.

Ми хотіли б запропонувати до вашого вивчення, окрім протоколів FASTBLUE, протокол RUSH, який вперше був представлений в 2006 році Weingart SD, а потім опублікований в 2009 році, та розроблений, з метою швидкого виявлення причини шоку і гіпотензії у травмованих.

Окрім того, метою нашого тренінгу є навчання анестезіолога УЗ-візуалізації анатомо-топографічного розташування центральних судин з метою безпечної роботи з пацієнтом.

Завантажити Handout для друку

Модератор – О.Е. Домарацький
Кількість учасників – 3
0 чоловік.
Залишилось місць - 4
Внесок – 300 грн.
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00 в робочі дні.

Особливості ШВЛ у новонароджених
Діагностика і лікування
пневмотораксу у новонароджених* 

22 квітня, субота
1 група - 9:00 -10:00
2 група - 10.05 -11.05

ШедеврФізіологія респіраторної системи новонародженої дитини відрізняється від такої у дорослої людини і навіть у дитини старшого віку. Саме тому в штучній вентиляції легень новонародженого залишається багато загадкового для фахівців, чия практика так чи інакше пов’язана з респіраторною підтримкою у дітей. Налаштування параметрів вентиляції та проведення адекватного моніторингу потребують від лікаря розуміння біомеханічних властивостей легень новонародженого при різноманітних патологічних станах. 

На цьому майстер-класі учасники мають змогу побачити, що відбувається з легенями новонародженої дитини, коли їх підключають до апарату штучної вентиляції. Які пастки та ускладнення можуть виникати, як їх розпізнати, щоб вчасно провести корекцію параметрів вентиляції. Одним з цих ускладнень може бути спонтанний пневмоторакс. Ми продемонструємо методику швидкої діагностики пневмоторакса навіть без рентгенографії та УЗД, а також кожен учасник буде мати змогу оволодіти навичками пункції та дренування плевральної порожнини на органокомплексі тварини.

Завантажити Handout для друку

Модератори – І.В. Кисельова, Л.Д. Танцюра
Кількість учасників – 3
0 чоловік
Залишилось місць - 15
Внесок – 200 грн.
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00 в робочі дні. 

Практичні аспекти екстракорпоральної підтримки при ГСН та ГРДС*

20 квітня, четвер, 11:10 -13:00
21 квітня, п'ятниця, 11:30 -13:30

Сучасний рівень розвитку медичних технологій призвів до того, що лікування може бути запропоновано таким категоріям пацієнтів, які раніше рахувалися некурабельними.  Не в останню чергу це стосується невідкладних станів, які потребують екстракорпоральної підтримки дихання та кровообігу.  Цей майстер-клас буде охоплювати кілька тем, пов'язаних з проведенням ЕКМО в клінічних умовах. Будуть розглядатися різні варіанти катетеризації для проведення ЕКМО в залежності від конкретних потреб пацієнта. Особлива увага буде приділятися технічному оснащенню, комплектації і структурі контурів циркуляційної підтримки, ініціюванню, управлінню, відлученню і припиненню ЕКМО. Також будуть розглянуті спеціальні обставини, такі як зміна компонентів схеми ЕКМО. Сподіваємося, що по закінченню семінару, учасники підуть з кращим розумінням щодо проведення самої процедури і щодо підтримки пацієнта під час ЕКМО.

Завантажити Handout для друку

Модератори – О.М. ДружинаGary Tsarovsky (США)
Кількість учасників – обмежена
Залишилось місць - 1
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00 в робочі дні. 

Методика пункцій і катетеризацій магістральних судин без візуалізації
(«сліпим методом»)

21 квітня, п'ятниця, 09:00 – 11:00

Не завжди у лікаря – анестезіолога є можливість використовувати ультразвукові методики візуалізації для катетеризації центральних судин, тому лікарі часто використовують анатомічні орієнтири. Окрім того, на жаль, доволі традиційним залишається використання у більшості випадків лише підключичного доступу. На воркшопі ви знайдете для себе альтернативи використання великої різноманітності різних доступів та точок для катетеризації внутрішніх та зовнішніх яремних вен, підключичних вен, стегнових вен та артерій, а також дізнаєтесь про можливі ускладнення, покази, протипокази у виборі катетеризацій різних судин. 

Завантажити Handout для друку

Модератори – О.А. Лоскутов, В.Г. Колесніков
Кількість учасників – 2
0 чоловік
Залишилось місць - 0
Внесок – 200 грн.
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00 в робочі дні. 

Оцінка травмованих за системою САВСDE 
Технічні аспекти виконання невідкладних маніпуляцій* 

22 квітня, субота
1 група - 11:10 -12.30 
2 група - 12.40 -14.00

40

 Швидка і точна оцінка стану травмованого пацієнта за системою САВСDE дозволяє вчасно провести ресусцитацію і стабілізацію стану пацієнта відповідно до визначеного пріоритетного пошкодження.

У кожного травмованого пацієнта дихальні шляхи слід розцінювати як «тяжкі дихальні шляхи». Тяжкість забезпечення прохідності дихальних шляхів може бути «підкріплена» і підозрою на травму шийного відділу хребта. Відвідавши майстер-клас, ви навчитесь, як правильно мануально та за допомогою коміра С-color стабілізувати шийний відділ хребта, а також ознайомитесь з основними правилами транспортування, укладки, поворотів, мобілізації пацієнтів з наявністю травми шийного відділу хребта або її підозрою. Другим важливим напрямком майстер-класу буде навчання основним невідкладним маніпуляціям з метою усунення пріоритетних пошкоджень (зупинка дихання, напружений пневмоторакс, травма живота, травма таза, критична зовнішня кровотеча). 

Тривалість - 1 година 20 хвилин. Дві групи по 12 чоловік. 

Завантажити Handout для друку

Модератори – І.А. Кучинська, О.Г. Крамарева
Кількість учасників – 24 чоловіка
Залишилось місць - 13
Внесок – 200 грн.
*Попередня реєстрація: Базь Тетяна Миколаївна, тел. (067) 336-49-58, (050) 147-51-38, з 10.00 до 16.00 в робочі дні.

Первинна допомога постраждалим з травмою хребта та спинного мозку

20 квітня, четвер, 10:00-11:00

220Травма хребта та спинного мозку є однією з ведучих причин глибокої інвалідизації у постраждалих з тяжкою поєднаною травмою. Відсутність постійної настороженості серед лікарів-інтенсивістів щодо наявності травми хребта та спинного мозку може стати причиною поглиблення неврологічного дефіциту і навіть смерті. Правильно і вчасно виконана стабілізація хребта – один із основних компонентів інтенсивної терапії постраждалих з травмою хребта та спинного мозку. Забезпечення прохідності дихальних шляхів у постраждалих з травмою шийного відділу хребта зазвичай непроста задача навіть для досвідчених лікарів. Під час майстер-класу учасники навчаться оцінювати тяжкість травми спиного мозку за шкалами ASIA та Frankel, забезпечити захист шийного відділу хрібта різними засобами, здійснювати повну лінійну стабілізацію хребта та підтримувати прохідність дихальних шляхів при спинальній травмі. 

Завантажити Handout для друку

Модератори – О.Г. Крамарева, М.С. Лісянський
Кількість учасників – необмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

Практичні аспекти проведення респіраторної підтримки 

61Респіраторна підтримка (РП) залишається основним методом ІТ у багатьох хворих, що перебувають у критичному стані. Вона допомагає певний час підтримати прийнятний газовий склад крові і створювати умови для лікування основного захворювання. З іншого боку, ШВЛ – потужний і нефізіологічний інструмент, який може призвести до розвитку ускладнень. Питання про те, як скористатися перевагами, які забезпечує ШВЛ, і уникнути пов’язаних з нею ускладнень, залишається відкритим і не вирішеним. Застосування РП у пацієнтів з тяжкими розладами дихання традиційно викликає дискомфорт і труднощі навіть у досвідчених лікарів.

Завантажити Handout для друку

Модератори – Л.В. Згржебловська, М.М. Пилипенко, О.Ю. Хоменко, Д.А. Фурманчук (Білорусь)
Кількість учасників – необмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

Практичні аспекти надання допомоги при тяжкій травмі 
Сесія запитань і відповідей

332Лікування пацієнтів із тяжкою поєднаною травмою, не дивлячись на присутність великої кількості світових гайдлайнів, завжди залишається для анестезіологів складною задачею, вирішення якої вимагає численної кількості теоретичних і практичних навиків. Відомо, що основними предикторами летальності при політравмі залишаються компоненти так званої «тріади летальності» - гіпотермія, коагулопатія та метаболічний ацидоз. Професор Rainer Lenhardt (США) та доктор Peter Paal (Австрія) на нашому майстер-класі дадуть відповіді на питання, як розірвати замкнуте коло зазначених факторів та послабити вплив кожного з них на травмованого постраждалого.  Ви дізнаєтесь про фізіологію та патофізіологію терморегуляції з позицій анестезіолога; що відрізняє гостру і підгостру гіпотермію, про цільовий менеджмент артеріального тиску у постраждалих із супутньою тяжкою ЧМТ, та багато інших аспектів у лікуванні тяжкої сполученої травми. 

Завантажити Handout для друку

Модератори – І.О. Йовенко, М.М. Пилипенко, І.А. Кучинська
Кількість учасників – необмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

Симуляція пресорних реакцій під час анестезії

22 квітня, субота, 10:00 - 11:00

633_2016

У пацієнтів із супутньою серцевою патологією, а часто і без неї, під час  індукції, інтубації трахеї, під час підтримки анестезії, часто виникають клінічні ситуації, що супроводжуються періодом нестабільної гемодинаміки, порушенням серцевого ритму та іншими станами, що викликають проблеми в проведенні анестезіологічного забезпечення. Незалежно від якості передопераційної підготовки, у багатьох хворих при індукції анестезії виникає сильна гіпотензія або навпаки гіпертензія, за якою, у відповідь на інтубацію, слідує різке підвищення/зниження артеріального тиску. Професор О.А. Лоскутов із командою помічників використають симуляційний прийом тренінгу протягом навчання: вам буде представлений манекен із можливістю проведення ЕКГ-моніторингу роботи серця, ШВЛ із симуляцією різних критичних ситуацій та обговореннями варіантів їх вирішення.

Завантажити Handout для друку

Модератор – О.А. Лоскутов
Кількість учасників – необмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

Тест з пасивним підняттям ніг (Passive Leg Raising TEST (PLRT) – тест Teboul) –
індивідуальний предиктор переносимості інфузії

20 квітня, четвер, 12:15 -13:00

222Точне прогнозування відповіді на інфузійне навантаження у пацієнтів відділення інтенсивної терапії – щоденна задача реаніматолога. Кожного дня перед лікарем-анестезіологом виникають одні і ті ж питання – «Що лити?», «Чи потрібно лити взагалі?», «Коли час припинити інфузію?», «Коли замість інфузії час розпочати вазопресорну підтримку?» «Чи пацієнт буде відповідати на інфузію - «responder» чи ні «non-responder»? Індивідуальне визначення толерантності до інфузійної терапії з використанням неінвазивного моніторингу і коректне прогнозування відповіді із наступним призначенням чи відміною інфузії дає нам можливість «не лити навмання», і, відповідно, попередити розвиток тяжких ускладнень, пов'язаних із ятрогенною гіпергідратацією.

Завантажити Handout для друку

Модератори – І.О. Йовенко, І.А. Кучинська 
Кількість учасників – необмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

Аспекти анестезії та ІТ при супутній кардіологічній патології

21 квітня, п’ятниця, 14:00 – 15:45

221На даний час, в Україні та країнах колишнього СНД, відзначається значне зростання серцево-судинної патології. У зарубіжних дослідженнях це називають «східним розривом» (збільшення розповсюдження кардіальної патології в східній Європі на тлі зниження питомої ваги подібних захворювань в західній Європі). Проведення анестезіологічного забезпечення у даної категорії пацієнтів викликає певні питання та диктує необхідність вироблення чіткої тактики ведення таких хворих. Висвітлення даної проблеми і присвячена ця сесія, на якій будуть розглянуті питання вибору анестезії у пацієнтів з супутньою патологією серцево-судинної системи, медикаментозної корекції виникаючих порушень, патофізіологічні зміни, що формують можливі ускладнення при проведенні анестезії.

Завантажити Handout для друку

Модератори – О.А.Лоскутов, А.П.Мазур
Кількість учасників – не обмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна


Розбір клінічних випадків

22 квітня, п’ятниця, 16:00 – 17:45

Традицію проведення сесії розбору клінічних випадків на БУС розпочали у 2014 році. З тих пір ми щорічно отримуємо від учасників симпозіуму клінічні випадки та виносимо їх на обговорювання. Презентації та розбір клінічних випадків є потужним навчальним заходом, в ході якого показово демонструються теоретичні аспекти тієї чи іншої проблеми на прикладі реальної клінічної ситуації. В практиці анестезіолога інколи трапляютсья рідкісні або незрозумілі випадки. Залучення до дискусії багатьох практикуючих лікарів і науковців дозволяє вислухати різні думки та знайти найбільш оптимальне рішення для конкретної ситуації. Іноді навіть несподіванно виявляються помилки, про які даже не підозрювали автори клінічної ситуації. Але ми вчимось не лише на помилках, а і на вірних діях теж.

Модератори – О.А. Лоскутов, М.В. Бондар, І.В.Кисельова
Кількість учасників
 – не обмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

 

Відкрита нарада опорної кафедри з удосконалення навчання з анестезіології та ІТ 
Навчаючи, навчаємося самі!

20 квітня, четер,  13:30 -14:30

Шляхи поліпшення учбового процесу і підготовки до здачі контрольних іспитів - огляд світового досвіду і досвіду кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П. Л. Шупика (допов. – зав. каф. Анестезіології та ІТ НМАПО імені П. Л. Шупика, проф. Лоскутов О.А.). 

Модератори –  О.А. Лоскутов

Новітні стандарти в роботі медсестер

21 квітня, четвер, 09:00 – 15:30

Анестезістки та медичні сестри відділеннь інтенсивної терапії працюють пліч-о-пліч з лікарями, виконуючи велику рутинну роботу. Покращення їх практичних і теоретичних навичок можливе за умов набування не лише практичного досвіду, а й отримання інформаційних повідомлень від іноземних колег. Британські та українські медичні сестри поділяться власним досвідом у поєднанні із теоретично представленими сучасними стандартами профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, основами надання невідкладної допомоги при критичних станах, оволодінням основами моніторингу.
Учасники будуть мати можливість відпрацювати на симуляційному манекені базові реанімаційні навички, навчитися працювати із автоматичними зовнішніми дефібриляторами, а також відвідають майстер клас «Техніка безпечної катетеризації периферичних вен», де на трьох манекенах рук (чоловіча, жіноча, дитяча) зможуть відпрацювати навички катетеризації периферичних вен з дотриманням принципів безпеки для персоналу.

Модератори – Б.В. Михайлов, В.І. Бабенко, І.А.Кучинська
Кількість учасників – необмежена
Внесок – безкоштовно
Попередня реєстрація – не потрібна

 

Дивиться також:
Програма БУС 9
Фотогалерея - Воркшопи БУС 9