Співпраця з британськими колегами
Як продовження освітньої програми, яку ми проводимо в рамках БУС ми вирішили поглибити співпрацю з британськими колегами і в період між симпозіумами та спробували залучати їх до післядипломної підготовки на циклах інтернатури та ПАЦ.
Першими, хто зголосився прилетіти до Києва поза межами конференції були україно- та російськомовні британські лектори Ірина Рибінкіна та Леонід Крівський.
Ірина Рибінкіна в середині травня 2014 р. проводила 2-х денний тренінг на манекенах для інтернів 2-го року, а в середині червня 1 день подібний тренінг, а також 1 день приймала активну участь в організації та проведенні об’єктивного структурованого клінічного іспиту (OSCE – Objective Structured Clinical Exam). В 2017 році кафедра провела екзамен, аналогічний OSCE, вдруге (OSCE-2017)
Леонід Крівський у вересні 2014 р. проводив 3-х денний лекційний курс та семінарські заняття з таких актуальних тем як анестезіологічне забезпечення при тяжких дихальних шляхах, інтаропераційні зупинки серця, масивні кровотечі. Заняття проводились як з інтернами першого року (1 день) так і курсантами ПАЦ (2 дні). В 2017 році Леонід знову провів лекційний курс на кафедрі анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика, цього разу він доповнів тему забезпечення прохідності дихальних шляхів оновленими даними та сучасними підходами, а також поділився своїм власним досвідом.
Лекції Леоніда Крівського зібрані у цьому плейлисті.
За численними відгуками слухачів як лекції так і практичні та семінарські заняття, які проводили британські колеги були корисними і такими, що несли в собі нову інформацію та сучасні підходи до лікування хворих, які перебувають в критичному стані. Практично всі слухачі хотіли б відвідати подібні заняття і в майбутньому.
Також у липні 2017 році за ініциативою та з участю британських колег Романа Греха та Юрія Куйбіди кафедра анестезіології та ІТ організовала та провела практичний курс “Складні дихальні шляхи, складна інтубація трахеї” для лікарів-анестезіологів, фахівців з медицини невідкладних станів з метою вдосконалення професійної компетенції з питань складних дихальних шляхів та сучасних технологій підтримки прохідності дихальних шляхів.
Слід зазначити, що переважну більшість медичних інструментів та витратних матеріалів, які використовувались на вказаних заняттях в якості наочних посібників Ірина та Леонід привезли з собою і залишили на кафедрі. Більше того під час кожного з візитів вони привозили з собою значну кількість гуманітарної допомоги і передавали її для лікування постраждалих в ході проведення АТО на сході України. Доставка цього вантажу завжди відбувалася безкоштовно авіакомпанією МАУ, навіть якщо вантаж значно перевищував об’єм і вагу, що дозволена пасажирам регулярних рейсів.
Оргкомітет БУС висловлює щиру вдячність керівництву компанії МАУ за регулярну допомогу при доставці з Великобританії медичного гуманітарного вантажу, а також сучасних манекенів для відпрацювання практичних навичок!