з анестезіології, інтенсивної терапії та медицини болю

Базові навички застосування УЗД в практиці анестезіолога при діагностиці внутрішньочеревних кровотеч та пункції центральних вен.

28

Модератор – О.Е. Доморацький

Внутрішньочеревні кровотечі є вкрай небезпечними для життя хворого та пораненого, передусім  - вавнаслідок складності їх своєчасної діагностики. Швидка діагностика кровотеч з допомогою УЗД – анестезіологом чи хірургом – дозволяє виграти час і швидше спрямувати хворого в операційну. УЗ-візуалізація за протоколами FAST та BLUE надає можливість протягом 2-3 хв оцінити причини нестабільності стану травмованого хворого шляхом виявлення ознак внутрішньочеревної кровотечі та торакальної травми.

УЗ-візуалізації анатомо-топографічного розташування центральних вен дозволить анестезіологу безпечно їх катетеризувати в складних випадках: у пацієнтів з ожирінням, гіповолемією, травмою.

На майстер-класі упродовж 2 годин кожен з учасників за допомогою УЗД апарата відпрацьовував на волонтерах навички ультразвукової візуалізації внутрішньочеревної рідини за протоколами FAST та BLUE та вчився визначати розташування центральних судин для безпечної їх катетеризації.

 Ознайомитись з іншими майстер-класами, воркшопами та семінарами